~ Twilight ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Apocalyptica > 10 Yılın Ardından

2 posters

Apocalyptica > 10 Yılın Ardından Empty Apocalyptica > 10 Yılın Ardından

Mesaj tarafından Tokioßaby~ Çarş. Haz. 17, 2009 2:50 pm

Geçtiğimiz ay Eskişehir, Ankara, İzmir ve İstanbul'da birer konser veren Apocalyptica, kuruluşlarının 10. yılı şerefine çift CD'lik bir en iyiler toplaması yayınladı. Bu albüm ve geçmiş Türkiye konserleri hakkında Finlandiyalı topluluktan Eicca ile görüştük.

Apocalyptica'nın kuruluşunun onuncu yılını kutluyorsunuz. Kendini nasıl hissediyorsun?

Aslında kendimi öyle çok da özel bir durumdaymışım gibi hissetmiyorum. Tabii ki biraz tuhaf oluyorum; ama hepsi bu. On yıl önce bu işe başladığımızda ilk albümümüzde hiçbir beklentimiz yoktu. Albüm çıktı ve Finlandiya'da 1.000 adet sattı. Çıkıp canlı çalma gibi bir planımız yoktu. On yılın ardından her şey tamamen değişti. Aslında bu güzel bir duygu. İşin başında insanlar bizi bir şovluk grup olarak görüyordu ve devamının gelmeyeceğini düşünüyordu; ancak biz hala varız ve giderek güçleniyoruz.

Yeni single'ınız 'Repressed'da Sepultura grubundan Max Cavalera ve Bullet For My Valentine grubundan Matt Tuck vokalleri üstleniyor. Bu çalışma nasıl ortaya çıktı? Stüdyoya birlikte mi girdiniz yoksa onların vokal bölümlerini ayrı ayrı mı kaydettiniz?

Şarkının asıl hikayesi şu. Şarkıyı, Rammstein'dan Till için yazdım. Aslında şarkıyı o söyleyecekti. Ancak birkaç aylığına tatil için Güney Amerika'ya gitti. O dönemde Tuck'ın grubu Bullet For My Valentine'ın albümü için bir şeyler yaptım. Ardından bir metal festivalinde Max Cavalera ile tanıştım. Sonrasında iki farklı jenerasyon metal vokalini bir araya getirmenin çok iyi bir fikir olduğunu düşündük; eski jenerasyondan Max Cavalera ve yeni jenerasyondan Matt Tuck. Her ikisi de şarkıyı çok sevdi. Ancak her şeyi beraber yapamadık. Soulfly turdaydı, Bullet For My Valentine turdaydı. Max'ın bölümünü Münih'te, Matt'in bölümünü de Amsterdam'da kaydettik. Her ikisinin de çalışma takvimi açısından bir araya gelmek imkansızdı.

Geçmişte HIM'den Ville Valo ve The Rasmus'tan Lauri Ylönen ile çalışmalarınız oldu. Yine ortak bir çalışma yapmak isteseniz kimlerle çalışmayı düşünürdünüz?

Beraber çalışacak çok sayıda iyi şarkıcı var. Ancak kiminle çalışacağını asla bilemezsin. Bazen birileriyle görüşmeye başlıyorsun ama doğru zamanlamayı tutturamıyorsun. System Of A Down'dan Serj Tankian hiç de fena olmazdı. James Hetfield tabii ki bir de. Her zaman onunla çalışmak isteriz. Ayrıca Garbage'tan Shirley Manson'ı da sayabilirim.

Best of albümünüzdeki şarkıları seçerken neye dikkat ettiniz?

Hepimiz kendi listemizi yaptık. %90'dan fazlası aynıydı. Sanırım bu yeterli oluyor! Her şeyden önce hangi şarkıların kariyerimiz için önemli olduğunu düşündük. Sonrasında da kişisel olarak en çok sevdiğimiz şarkıları söyledik. Hadi eski şarkılarımızı koyalım demedik. Tam bir koleksiyon albümü olmasını istedik.

Türkiye'ye birkaç kez geldiniz. Verdiğiniz en iyi konser hangisiydi sence?

Yanıtlamak imkansız, her konser kendi içinde özeldir. Tabii ki bazı konserlerde en üst seviyeye çıkıyorsun, ama gene de konserleri birbirleriyle kıyaslamak çok zor. Unutamadığımız konserlerden bir tanesi İstanbul'da Mimar Sinan Üniversitesi'nde olmuştu. Boğaz kenarındaydı, kayıklar, vapurlar geçiyordu önümüzden. Çok hoştu, çok eğlenmiştik...
Tokioßaby~
Tokioßaby~
Vampir
Vampir

Apocalyptica > 10 Yılın Ardından Empty Geri: Apocalyptica > 10 Yılın Ardından

Mesaj tarafından kStew' Çarş. Haz. 17, 2009 2:55 pm

Teşekkürler Ezgicimmm xD
kStew'
kStew'
Volturi
Volturi

http://thecullens.yetkinforum.com